1

2

AgroPlatforma ODR

Ogrodowa biżuteria

Ogrodowa biżuteria

Nie wielkość ogrodu, ani powierzchnia przeznaczona pod zieleń wpływa na nasz w nim odpoczynek, a to jak go zagospodarujemy. Nawet w małym ogródku możemy stworzyć swój własny zakątek, w którym po trudach codziennego dnia znajdziemy odpoczynek i relaks. Potrzebujemy do tego parę elementów. Aby nasz ogród był piękniejszy i zachęcał do spędzania w nim czasu, zadbajmy o jego dodatki.

 

     Miejscem naszego wypoczynku może być taras, altanka lub ogród, w którym możemy postawić stół z krzesłami, przy którym będziemy mogli zjeść posiłek na świeżym powietrzu czy poleżeć na leżaku. Może być to ławka, nawet taka mała, kamienna w zakątku naszego zielonego raju albo bujak.

     Do innych dodatków, w które możemy wyposażyć nasz ogród, aby stał się jeszcze bardziej przytulny, należą: źródełko i kaskada wodna, przy których szumie mamy gwarantowane kojące doznania. W takim zakątku możemy postawić świątka, który będzie opiekunem naszego ogrodu.

     Nie zapominajmy o zaproszeniu do ogrodu ptaków, które możemy obserwować, stawiając w nim karmnik. Zimą dokarmiajmy je, a latem zapewnijmy im poidełko z wodą, z którego chętnie korzystają również owady. Sadząc różne gatunki krzewów, które zimą zdobią kolorowe owoce, zapewniamy pokarm dla skrzydlatych gości.

     Nasz ogród możemy ozdobić dodatkowo stawiając ciekawe skrzynie i donice na rośliny, ozdobne piki, blaszane ptaki, wiklinowe lub metalowe kule czy lampiony. Może być to kamienne koło młyńskie, stara beczka, konewka lub ciekawy kamień polny. Te wszystkie dodatki są taką „ogrodową biżuterią”. A każda kobieta wie, że do podkreślenia naszego stroju należy dołożyć jakiś dodatek w postaci biżuterii, który sprawi, że wyglądamy jeszcze bardziej atrakcyjnie. Podobnie jest z ogrodem. Oczywiście wszystko z umiarem i smakiem.

 

 

 

Barbara Szeląg

Czytelniczka „Wiadomości Rolniczych”

PODR Szepietowo

(za „AGRO” 3/2020)