1

2

AgroPrzedsięwzięcia

AgroMajówki i AgroUczty

AgroMajówki i AgroUczty

To autokarowe objazdowe kilkudniowe wyprawy studyjne, których uczestnikami są liderzy polskiego rolnictwa i agrobiznesu. W ich programie znajdują się wizyty i wymiana doświadczeń w najlepszych gospodarstwach rolnych i agrofirmach w wybranych zakątkach kraju, a także zapoznanie się z regionalnymi atrakcjami turystycznymi.

Dotychczas odbyły się one: w Wielkopolsce i Ziemi Lubuskiej (2012 r.), na Zachodnim Pomorzu (2013 r.), na Podlasiu (2014 r.), na Ziemi Lubuskiej i Wielkopolsce (2015 r.) oraz na Kaszubach (2015 r.).

W lipcu 2016 r. AgroMajówka odbędzie się na terenie Małopolski. Jej uczestnicy m.in.: „zaliczą” słynną Biesiadę u Bartnika w Stróżach k. Nowego Sącza, organizowaną przez „Sądeckiego Bartnika” – I Wicemistrza Krajowego AgroLigi 2014 w kategorii Firmy i odwiedzą szkółkę roślin ozdobnych Eko-Garten Barbary i Ryszarda Grzesików w Lipnicy Górnej – Mistrzów Krajowych AgroLigi 2014 w kategorii Rolnicy.

AgroMajówki i AgroUczty, które organizuje Redakcja AGRO we współpracy ze Stowarzyszeniem AgroBiznesKlub, cieszą się coraz większym zainteresowaniem przodujących polskich rolników i agroprzedsiębiorców.